7 دلیل تعمیر لباسشویی شهریار

تعمیر لباسشویی در شهریار

حتما زمانی بوده که لباسشویی شما خیلی خوب کار می کرده و حتی لحظه ای به کارآمدی آن شک نمی کردید. بعد از داستان های مختلف به جایی رسیدید که نیاز به تعمیر لباسشویی شهریار خود دارید. شاید تشتک لباسشویی شما با آب پر شود اما موقع خالی شدن اشکال ایجاد کند. یا خالی شود اما نچرخد. یا لباس هایتان شسته شوند اما کاملاً تمیز نشوند. به طور خلاصه، ماشین لباسشویی شما در بهترین زمان کارایی خودش از کار افتاده است و نیاز به تعمیر لباسشویی شهریار دارید.

برای ماشینی که به این سختی کار می کند، اصلا تعجب آور نیست که لباسشویی تان گهگاهی خراب شود یا عملکردش تا حدی پایین بیاید که لباس ها به خوبی تمیز نشوند. همیشه بهتر است که برای تعمیر لباسشویی شهریار به یک متخصص زنگ بزنید. در گودفکیس از صفر تا صد تعمیرات را در محل شما انجام می دهیم. اما می توانید دلیل خرابی را خودتان هم حدس بزنید.

 

برای ثبت درخواست تعمیرات همین حالا با گودفیکس تماس بگیرید

تعمیر لباسشویی شهریار

دلیل اول تعمیر لباسشویی شهریار : ماشین لباسشویی روشن نمی شود

دلیل اولیه و پایه همه خرابی های لباسشویی در شهریار: لباسشویی روشن نمی شود. شما همه لباس ها را داخل لباسشویی گذاشته اید و دکمه روشن را زده اید اما هیچ اتفاقی نمی افتد.

 • برای تعمیر لباسشویی شهریار شهریار سیم پشت لباسشویی را چک کنید تا مطمئن شوید در برق است. به خاطر حرکات شدید ، به خصوص در حالی که با نامتقارن است، لباسشویی ممکن است حرکت کند. وقتی ماشین لباسشویی حرکت کند ناخوداگاه از برق بیرون کشیده می شود. سیم هایی که با گره کوتاه شده باشند هیچ فایده ای ندارد. در این حالت این گره را باز کنید تا انعطاف پذیری بیشتر شود.
 • آیا قطع کننده مدار فعال شده است؟ برای ریست کردن قطع کننده مدار، حتما با نمایندگی رسمی تعمیر لباسشویی شهریار گودفیکس تماس بگیرید. باید محل قطع کننده مدار پیدا شود، و ابتدا خاموش و بعد روشن شود.
 • مورد دیگر تعمیر لباسشویی شهریار ممکن است این باشد که چفت درپوش در جلویی لباسشویی خراب باشد. این ناحیه از قاب در جلویی وظیفه این را دارد که مطمئن شود لباسشویی کاملا بسته شده و برای پر شدن با آب مشکلی ندارد. برای تعمیر لباسشویی شهریار درپوش را ببندید و ببنید آیا چفت در روی در با قطعه مربوطه در ماشین ارتباط برقرار می کند یا نه. قطعه بالایی باید روی قطعه پایینی بنشیند.
 • ممکن است چفت در ماشین از بالا خراب باشد. برای تعمیر لباسشویی شهریار در این حالت می توانید ماشین را روی حالت روشن قرار دهید و سپس سوراخ را ته یک خودکار فشار دهید. اگر به درستی کار کرد، آب شروع به پر شدن می کند حتی اگر در لباسشویی باز باشد. برای تعمیر این مورد می توانید با نمایندگی رسمی لباسشویی انواع برندهای مختلف در کرج و شهریار تماس بگیرید.

تعمیر لباسشویی شهریار کرج

 

دلیل دوم تعمیر لباسشویی شهریار : ماشین لباسشویی به خوبی لباس ها را تمیز نمی کند.

این شاید جزو موارد تعمیر لباسشویی شهریار و مشکلات لباسشویی باشد که بیشتر از همه افراد را اذیت می کند چرا که تازه بعد از یک چرخه شست و شوی کامل متوجه آن می شوید. بعد از شستشوی لباس، آن را بیرون می آورید و می بینید که لباس های تمیز شما پر از پرز، مو و دیگر جرم های سبک است.

 • برای تعمیر لباسشویی شهریار از پر کردن بیش از اندازه ماشین لباسشویی پرهیز کنید. یک ماشین لباسشویی بیش از اندازه پر فضای کافی برای آبریز برای بیرون کشیدن همه مواد شوینده و اجرام را ندارد. حتما در این مواقع با متخصصان گودفیکس مشورت کنید تا به مشکلات بیشتر بر نخورید و تعمیر لباسشویی شهریار شما صحیح پیش برود. همچنین حتما به حداکثر میزان بارگیری ماشین خود دقت کنید.
 • از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. مواد شوینده زیاد میتواند باعث نشستن دوباره پرز و دیگر اجرام به روی لباس به جای بیرون کشیدن از روی آن شود.
 • لباس های مرتبط با حیوانات خانگی مثل پتو، جای خواب سگ و گربه، عروسک های جویدنی را جدای از بقیه لباس ها بشویید. اگر این موارد خیلی کثیف هستند حتما بعد از شستشو، محفظه را با دست پاک کنید.

دلیل سوم تعمیر لباسشویی شهریار : نچرخیدن ماشین لباسشویی

در این مشکل متداول ماشین لباسشویی، محفظه پر از آب شده است اما نچرخیدن ماشین لباسشویی باعث می شود به تعمیر لباسشویی شهریار نیاز پیدا کنید. چرخیدن با سرعت زیاد است که باعث می شود آب از لباس بیرون کشیدن شود تا در خشک کن ، خشک شدن اتفاق بیافتد.

 • لباس ها را در محفظه ماشین لباسشویی دوباره مرتب کنید. وقتی لباسشویی از حالت تعادل خارج شده باشد، به صورت اتوماتیک از کار می افتد تا وقتی که دوباره لباس ها را به صورت متعادل در بیاورید. بعد از چینش دوباره لباس ها، در لباسشویی را مجددا ببندید. اگر توزیع بار صحیح باشد و نیازی به تعمیر ماشین لباسشویی نباشد، لباسشویی دوباره باید به صورت اتوماتیک شروع به کار کند. لباس هایی که جذب آب زیادی دارند مثل حوله ها، ملافه ها و لباس های ضخیم مثل جین و ژاکت اغلب اوقات باعث عدم تعادل می شوند.
 • حتما قبل از تعمیر لباسشویی شهریار تراز بودن آن را روی زمین چک کنید. یک ماشین لباسشویی غیر تراز باعث نچرخیدن لباسشویی می شود. این مورد برای ایمنی در ماشین لباسشویی تعبیه شده است. تراز بودن ماشین لباسشویی را با یک تراز سنج حبابی تست کنید و با تنظیم کردن پایه ها ماشین را دوباره تراز کنید. اگر این مورد جواب نداد، شاید بایستی سطح را دوباره تراز کیند یا یک پایه زیر ماشین لباسشویی بگذارید.
 • برای تعمیر لباسشویی شهریار تخلیه و شلنگ تخلیه را بررسی کنید. موارد کوچک ممکن است سیستم زهکشی دستگاه را مسدود کند. شاید بتوانید پمپ تخلیه واشر را بدون برداشتن آن بررسی کنید. سرانجام ، ممکن است شلنگ تخلیه که از پشت دستگاه به یک نقطه تخلیه منتقل می شود مسدود شده باشد.

whashing machine repair in shahriar

دلیل چهارم تعمیر لباسشویی شهریار : ماشین لباسشویی صدا می کند

یکی دیگر از دلایل آزاردهنده خرابی ماشین لباسشویی وقتی است که ماشین لباسشویی صدا می کند. صدای ضربه، خراشیدن یا تنک کردن در حین چرخه های لباسشویی که دلیل تعمیر لباسشویی شهریار هستند. این مشکل را در اسرع وقت حل کنید، چرا که این نوع حرکت می تواند به ماشین صدمه بزند و باعث مشکلات جدید شود.

 • یاتاقان های وان که درست در زیر وان قرار دارند ممکن است فرسوده شده و نیاز به تعویض و تعمیر لباسشویی شهریار داشته باشند.
 • اگر ماشین لباسشویی صدای جیر جیر ایجاد می کند ، یاطاقان های وان ممکن است به روغن کاری نیاز داشته باشند.
 • تسمه یا قرقره محرک موتور ماشین لباسشویی ممکن است فرسوده باشد. این یک تعمیر لباسشویی شهریار کاملا جدی است ، برای این مورد حتما از کارشناسان گودفیکس کمک بگیرید. در این مورد برای رسیدن به موتور باید قسمت قابل توجهی از دستگاه را جدا کنید.
 • تسمه قرقره پمپ ممکن است ترک خورده ، فرسوده شود و یا در غیر این صورت از شکل خارج شده باشد. غالباً بوی تسمه نیز مانند سوختن لاستیک است.

دلیل پنجم تعمیر لباسشویی شهریار  : ماشین لباسشویی حرکت نمی کند

یکی از مشکلات رایج مرتبط با ماشین لباسشویی این است که محفظه یا وان دستگاه پر از آب می شود اما همزن مرکزی حرکت نمی کند و نیاز به تعمیر لباسشویی شهریار هست.

 • تحریک حرکت عقب و جلو است که لباس را تمیز می کند. این عمل توسط دستگاه مخروطی شکل پلاستیکی مرکزی موسوم به همزن انجام می شود. دندانه های پلاستیکی کوچک جهت دار (که به آن “داگز” نیز گفته می شود) قسمت بالایی همزن را با قسمت پایین متصل می کنند. در حالی که دستگاه در حالت تحریک است درب ظرف را باز کنید. سوئیچ درب را با انتهای صاف یک قلم فشار دهید تا هنگام باز شدن درب دستگاه متوقف نشود. اگر دستگاه صداهای نرمال حرکت کردن یا حتی صدای سنگ زنی را ایجاد می کند ، اما همزن در حال حرکت نیست ، ممکن است دندانه ها فرسوده یا شکسته شده و نیاز به تعویض و تعمیر لباسشویی شهریار داشته باشند. برای تعمیر دقیق تر حتما با گودفیکس تماس بگیرید.
 • موتور واشر دستگاه شما ممکن است تحت تأثیر سنبله برق قرار گرفته باشد و باید دوباره تنظیم شود. همه مارک ها روش بازنشانی مختلفی دارند. کتابچه راهنمای دستگاه خود را برای کسب اطلاعات در مورد تنظیم مجدد موتور بررسی کنید. به عنوان مثال ، بسیاری از ماشین های لباسشویی جنرال الکتریک نیاز دارند که دستگاه را از برق بکشید ، آن را دوباره به برق وصل کنید ، سپس ظرف 12 ثانیه درب آن را شش بار بلند و پایین کنید ، درب را حداقل 5 سانتی متر بالا ببرید تا اتصال مغناطیسی سوئیچ درب قطع شود.

تعمیر لباسشویی در شهریار

دلیل ششم تعمیر لباسشویی شهریار : ماشین لباسشویی با آب پر می شود اما تخلیه نمی شود

بسیاری از افراد تجربه ناخوشایندی از بالا بردن درب ماشین لباسشویی داشته اند ، فقط لباس های شناور در وان پر از آب خاکستری تیره را دیده اند و فهمیده اند نیاز به تعمیر لباسشویی شهریار دارند. اگر به اندازه کافی زود به دستگاه برسید ، آب هنوز گرم یا ولرم است.

پمپ دستگاه شما ممکن است با یک تکه پارچه یا سایر موارد مربوط به شستشو مسدود شود. آب را با یک فنجان اندازه گیری آشپزخانه خالی کنید و سپس دستگاه را از برق بکشید. پیچ های صفحه جلو را بردارید. دستگاه را به سمت بالا متمایل کرده و قسمت جلوی دستگاه را به دو یا چهار آجر محکم کنید تا دسترسی راحت تری داشته باشید. محفظه پمپ دستگاه شما ممکن است به راحتی قابل مشاهده باشد ، بنابراین ارزیابی اینکه آیا در پمپ گرفتگی دارید یا خیر ، ساده است. در این صورت ، از انبر استفاده کنید تا مسدود شدن پمپ را به آرامی از بین ببرید. البته این موارد نیاز به تعمیر دقیق دارد و ممکن است به دستگاه شما آسیب بزند.

متناوباً ، گرفتگی ممکن است در لوله راه راه واقع شده به پمپ قرار داشته باشد. بست لوله را بردارید. یک سطل یا سطل آشغال در نزدیکی خود داشته باشید ، زیرا این لوله پر از آب خواهد شد. آب را تخلیه کنید. اگر گرفتگی در شلنگ وجود داشته باشد ، معمولاً در انتهای شلنگ است. آن را با دست یا پنس بیرون بکشید.

دلیل هفتم تعمیر لباسشویی شهریار : ماشین لباسشویی لرزش، ارتعاش و حرکت دارد.

هنگامی که ماشین لباسشویی شما در حال کار است ، به ویژه در طول چرخش ، ممکن است به شدت لرزش یا ارتعاش داشته باشد ، اغلب به حدی که ماشین شروع به حرکت می کند. اگر دستگاهی با کارایی بالا داشته باشید که دارای چرخه چرخش سریع تری نسبت به ماشین های بارگیری بالا است ، این حالت ممکن است اتفاق بیافتد و شما به تعمیرکار لباسشویی در شهریار نیاز پیدا کنید. دستگاه های در حال حرکت بسیار خطرناک هستند زیرا ممکن است از خطوط آب یا خط زهکشی جدا شوند ، یا ممکن است در سیم برق فشار بیاورند و باعث آتش سوزی الکتریکی شوند.

ممکن است دستگاه شما نیاز به تنظیم تعادل مجدد داشته باشد. از یک تراز حبابی برای ارزیابی سطح دستگاه از یک سمت به یک سمت دیگر و جلو به عقب استفاده کنید. با چرخاندن پایه های ماشین به بالا یا پایین ، سطح دستگاه را دوباره تنظیم کنید. برخلاف خشک کن که فقط دو پایه قابل تنظیم در جلو دارد ، اکثر ماشین های لباسشویی دارای چهار پایه قابل تنظیم هستند.

با انباشته شدن ترکیبات ماشین لباسشویی و خشک کن ، ممکن است نوارهای اتصال شل شده و باعث لرزش شدید دستگاه شود. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد ، زیرا خشک کن ممکن است از واشر خارج شود. تسمه های اتصال را محکم کنید یا در صورت لزوم نوارها را تعویض کنید.

علت کلاسیک و قابل حل شدن آسان برای لرزش لباسشویی ، بار نامتعادل است. وسایل سنگین و طولانی را به دور همزن مرکزی بکشید تا در یک طرف دسته بندی نشوند. وسایل بزرگ را به طرف دیگر وسایل به همان اندازه بزرگ منتقل کنید.

خرید پد ضد لرزش را هم مد نظر داشته باشید. آزمایش مستقل نشان داده است که پدهایی با ضخامت 3 اینچ در از بین بردن لرزش و لرزش بسیار عالی عمل می کنند. لنت های ضد لرزش گرچه ارزان نیستند ، اما می توانند ابزاری ارزشمند برای کاهش انتقال لرزش ماشین لباسشویی به کف خانه شما باشند. 

منبع: https://www.thespruce.com/

 

bahramdrv
ارسال دیدگاه