تعمیرات مایکروفر

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات ال جی،سامسونگ،بوش.بکو،اسنوا،دوو 

سه ماه ضمانت تعمیر

این مرکز نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش کلیه محصولات پاکشوما، حایر،اسنوا , دوو و تامین قطعات آن با کد فعال می باشد و در مناطق کرج – فردیس – اندیشه – شهریار – شهر قدس – ملارد – صفادشت – مشکین دشت و سایر مناطق استان البرز فعالیت دارد.

تلفن دفتر نمایندگی غرب تهران : 

02165302500

02165302600

تلفن دفتر نمایندگی کرج : 

02634412047

جهت سفارش تعمیر و درخواست قطعه در ایام تعطیل :

09380266651


در مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی گودفیکس تعمیرات تمامی لوازم خانگی از جمله ماکروویو انجام می گیرد.در صورت نیاز به مشاوره یا نیاز به تعمیر ماکروویو خود با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا در اسرع وقت تکنسین مجرب جهت انجام کار کار در محل اعزام گردد.

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

راهنمای نحوه استفاده از برنامه های ماکروویو

 

 • برنامه‌ی مایکرو  MICRO در مایکروویو چیست و چه کاربردی دارد؟
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

بهتر است بدانید که ما از حالت ماکرو Micro جهت پختن و داغ کردن غذا توسط امواج مایکروویو استفاده می‌کنیم. تمامی دستگاه‌های مایکروویو دارای چندین توان مختلف می‌‌باشند، که با هر بار زدن دکمه Start، دستگاه به مدت معمولا 30 ثانیه در حداکثر توان شروع به کار می‌کند. جهت فعال کردن برنامه مایکرو، ابتدا کلید مایکرو را انتخاب کرده، سپس یکی از توان‌های مایکرو را انتخاب و بعد از انتخاب زمان، کلید Start را انتخاب ‌کنید. این حالت از مایکروویو مانند اجاق گاز برای شما عمل می‌کند و شما می‌توانید با انتخاب این برنامه، ترتیب پخت غذاهای زیادی را بدهید.گرم کردن غذا در اکثر ماکروویوها نیز با این برنامه انجام می‌شود.

 

 • برنامه سرخ کن یا دکمه گریل در مایکروویو ال جی چه کاربردی دارد؟

برنامه گریل ماکروویو ال جی

 برنامه سرخ کن یا گریلدر اکثر ماکروویوها برای برشته کردن یا پختن سطوح غذا استفاده می‌شود. هیتر در دستگاه‌های سولاردام از بالا و پایین است و در دستگاه های مایکروویو از بالا است، در این صورت 3 مد کاری برای Grill در دستگاه شما اتفاق می افتد :
 1.  هیتر بالا با قدرت زیاد + هیتر زغالی
 2. هیتر بالا و پایین با قدرت کم
 3.  هیتر پایین
در برنامه گریل بعد از مشخص کردن مد کاری و زدن  Eenter، زمان بر حسب دقیقه و ثانیه مشخص می‌شود. دقت کنید که از سه پایه بلند نیز برای استفاده در حالت Grill می‌شود.
با انتخاب حالت گریل و استفاده از سه پایه بلند، می‌توانید غذای خود را برشته کنید. مثلا برای برشته شدن روی غذاهایی مانند پیتزا و برشته شدن در پخت پیتزا با مایکروویو می‌توانید از حالت گریل استفاده کنید.
 • کانوکشن در مایکروویو چیست ؟

کانوکشن ماکروویو ال جی

از این حالت برای پیش گرمایش (گرم کردن کوره دستگاه) و یا پخت کیک در ماکروفر و شیرینی استفاده می‌شود.
جهت فعال کردن برنامه کانوکشن، بعد از انتخاب این برنامه، دما را انتخاب می‌کنیم که بین 100 تا 250 درجه می‌باشد، سپس زمان می‌دهیم و با انتخاب کلید Start پخت آغاز می‌شود.
البته برنامه کانوکشن یک دمای 40 درجه نیز دارد که برای انتخاب حالت تخمیر است. در زمان استفاده از برنامه کانوکشن، دود کردن دستگاه در دقایق آغازین کار طبیعی است. با روشن شدن المنت، چربی و مواد غذایی که در زمان گرم کردن غذا به دیواره‌ها و سقف پرت می‌شوند می‌سوزد و باعث تولید دود و بو می‌شود.
 اگر دمای کانوکشن را انتخاب کنیم ولی تایم ندهیم و START  را فعال کنیم، حالت پیش گرمایش انتخاب می‌شود و Pr–H بر روی صفحه نمایان می‌گرد. از این حالت جهت گرم کردن کوره قبل از پخت کیک و شیرینی استفاده می‌شود. در این حالت بعد از رسیدن دمای داخل دستگاه به درجه مورد نظر آلارم می‌دهد که باید  STOP  را انتخاب کرد و بعد از گذاشتن کیک یا شیرینی داخل دستگاه و دادن تایم ، START را انتخاب کنیم .
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

 

 • پخت ترکیبی Combinatio در مایکروویو چیست یا چه کاربردی دارد؟
از این حالت جهت ترکیب حالات مایکرو، گریل و کانوکشن استفاده می‌شود. پخت ترکیبی برای ترکیب چند کلید همزمان بکار برده می شود و شامل 5 حالت است :
 1. مایکرو + گریل 1
از این ترکیب برای سرخ کردنی ها مانند سیب زمینی، ناگت مرغ و … استفاده می‌شود. گریل 1 برای برشته کردن روی غذا می‌باشد.
 1. مایکرو + گریل 2
ترکیب مایکرویو و گریل 2 مانند مورد قبلی است. با این تفاوت که تاثیر گریل دو نسب به بقیه گریل‌ها کم تر می‌باشد و مانند یک گریل معمولی عمل می‌کند.
 1. مایکرو + گریل3
گریل شماره 3 برای برشتگی از کف استفاده می‌شود و نیاز به استفاده از 3 پایه می‌باشد.
 1. مایکرو + گریل بالا + گریل پایین
 2. مایکرو + کانوکشن
 برای غذاهای خمیری مانند پیراشکی و از این قبیل استفاده می‌شود.
در برنامه پخت ترکیبی با توجه به انتخاب هر یک از مدهای بالا باید توان و زمان و یا توان و دما و زمان داده شود.
پس به طور کلی با انتخاب هر یک از این ترکیب‌ها می‌توان غذاهای متنوع و مختلفی را تهیه و طبخ کرد.
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

 • نحوه استفاده از برنامه یخ زدایی در ماکروویو

 علامت دیفراست ماکروویو ال جی

 از این برنامه برای آمادگی قبل از پخت مواد یا غذاهای یخ زده استفاده می‌شود. دکمه یخ زدایی مایکروفر  شامل 4 حالت برای 4 دسته مواد غذایی می‌باشد : 
 1. گوشت
 2.  مرغ
 3. ماهیحبوبات
 4. نان / پنیر
جهت پخت غذاهای منجمد شده ابتدا باید یخ زدایی انجام شود و سپس پخته شوند. بعد از انتخاب نوع غذا، وزن را تنظیم کرده و بعد کلید Start را انتخاب می‌کنیم. زمانی که برنامه یخ زدایی در حال انجام می‌باشد، تایم برنامه که به نصف می‌رسد کار متوقف می‌شود و آلارم می‌دهد که در این مرحله ماده غذایی را جهت یخ زدایی بهتر باید برگردانیم و بعد از بستن درب، کلید Start را برای ادامه کار انتخاب کنیم.توجه داشته باشید که در برنامه دیفراست، یخ زدایی با امواج مایکرو صورت می گیرد.

 • قابلیت بخار پز یا Steam CHef در سولاردام و مایکروویو   
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

 از این حالت برای بخارپز کردن مواد غذایی خاص استفاده می‌شود. البته دقت داشته باشید که ظرف بخارپز در حالت مایکرو استفاده نمی‌شود و شامل سه قسمت است :
ظرف آب
ظرف غذا
در پوش
ابتدا در ظرف مخصوص 400 میلی لیتر آب ریخته، سپس سینی بخار پز را بر روی ظرف آب قرار داده و ماده غذایی را بر روی سینی قرار می‌دهیم و درپوش را می بندیم. امواج مایکرو ، آب را بخار کرده و بخار آب از منافذ سینی عبور کرده و باعث پخته شدن ماده غذایی می شود. بعد از انتخاب نوع غذا، وزن را تنظیم کرده و بعد کلید START را انتخاب می‌کنیم.

دکمه بوزدایی سولاردام ال جی یا EZ clean در مایکروویوهای

علامت بوزدایی

 از این برنامه برای از بین بردن بوی داخل دستگاه می‌توان استفاده کرد. دکمه انتخاب گر function را بچرخانید تا این گزینه انتخاب شود، سپس کلید Enter را فشار دهید و در آخر کلید Start  را بزنید.
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

برنامه پخت اتوماتیک یا خودکار در مایکروویو و سولاردام ال جی چیست؟

یکی از برنامه هایی که در مایکروویو پخت غذا را آسان کرد، برنامه پخت اتوماتیک یا خودکاربود. برای استفاده از آن فقط کافیست به این برنامه‌های پیش فرض دستگاه، وزن خالص ماده غذایی را بدهیم. در این برنامه زمان پخت را، دستگاه تعیین میکند. به عنوان مثال کلید Persian cook را یک مرتبه فشار دهید تا علامت پخت ایرانی نمایش داده شود. سپس کلید کنترل را بچرخانید، عدد ماده غذایی مورد نظر خودتان را مشخص کنید و برای تایید نوع غذا کلید Enter را فشار دهید. با کلید چرخان کنترل وزن ماده را مشخص کنید و در اخر کلید Start را فشار دهید.

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

کاربرد کلید Start و Quick Start در ماکروفر ال جی چیست؟

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

با انتخاب این برنامه، دستگاه با بیشترین توان خود در حالت مایکرو به مدت 30 ثانیه شروع به کار می‌کند. هر بار کلید  START را انتخاب کنیم 30 ثانیه تایم اضافه می‌شود.
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

از کلید Stop / Clear در سولار و ماکروویو چه زمانی استفاده می‌کنیم؟

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

اگر دستگاه در حین کار باشد با انتخاب این برنامه کار دستگاه متوقف می‌شود. اگر در این حالت کلید Start را انتخاب کنیم از همان تایمی که متوقف شده بود ادامه کار می‌دهد ولی اگر در حالتی که کار دستگاه متوقف شده است، مجدد کلید Stop را انتخاب کنیم برنامه کامل پاک می‌شود.
نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

نمایندگی تعمیر ماکروویو در اندیشه

 • نکات مهم و تکمیل کننده در استفاده از برنامه‌های سولار دام و مایکروویو
در دستگاه‌های مایکروویو و سولاردام با انتخاب برنامه‌ها، قبل از انتخاب کلید START باید وزن یا تایم بدهیم
در برنامه‌های مایکرو – گریل – کانوکشن – پخت ترکیبی  برای پخت غذا احتیاج است که زمان به دستگاه بدهیم.
در برنامه‌های یخ زدایی – بخار پز – پخت های اتومات ( یعنی منوی طبخ غذا های ایرانی ) نیاز است که وزن آن را نیز انتخاب کنیم.
در مدل‌هایی که کلید Dial یا Control دارند انتخاب وزن و یا تایم با این کلید انجام می‌شود.
و در مدل‌هایی که فاقد این کلید می باشند وزن با Less و More و یا با کلید + و – انتخاب می‌شود و تایم با کلیدهای  10min/ 1min / 10sec  انتخاب می‌شود.
————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
سایت تخصصی تعمیرات لوازم خانگی گروه گودفیکس www.goodfix.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *